undefined undefined

Vertrieb

Zdjęcie: Siedziba Agrarady w Brzezimierzu, około 35 km na południe od Wrocławia.

GRIMME przejmuje Agraradę

Agrarada, polski dystrybutor maszyn rolniczych z Brzezimierza nieopodal Wrocławia, od 15 czerwca 2023 r. należy do Grupy GRIMME z Damme.

Veröffentlicht am 22. Juni 2023 - von Felix Bulich

Przedsiębiorstwo założone w 1999 roku przez Johana Kruijthoffa od początku swojej działalności specjalizowało się w handlu maszynami do ziemniaków, warzyw i buraków. Firma GRIMME była pierwszym dostawcą Agrarady i spogląda wstecz na ponad 20 lat udanej współpracy z tym przedsiębiorstwem. Sieć sprzedaży i serwisu Agrarady obejmuje całą Polskę i zachodnią Ukrainę. 

„Polska jest jednym z najważniejszych obszarów upraw w Europie. Ten krok pozwala nam wzmocnić naszą pozycję na rynku“, mówi Sebastian Talg, dyrektor naczelny Fabryki Maszyn Rolniczych GRIMME. „Klienci z Polski i z Ukrainy mogą nadal liczyć na kompetentną sprzedaż, niezawodny serwis i szybkie zaopatrzenie w części zamienne. Wszystkim 20 pracownikom przedstawimy ofertę przejęcia", dodaje Dr. Michael Tönnies, dyrektor naczelny Grupy GRIMME.

„Włożyliśmy sporo energii i serca w to przedsiębiorstwo i cieszy nas, że GRIMME zamierza to kontynuować i dalej rozwijać. Nasi pracownicy znają firmę GRIMME i wiedzą, że mogą optymistycznie patrzeć w przyszłość“, podkreślają założyciel Johan Kruijthoff i wspólnik Arek Brzyski.

GRIMME działa w Polsce już od ponad 40 lat. W 2010 roku w Środzie Wielkopolskiej, 30 km od Poznania, powstała własna spółka handlowo-serwisowa. Ośmiu pracowników GRIMME Polska wspiera partnerów handlowych i serwisowych na miejscu i pełni funkcję łącznika między zakładem w Damme i Premium Partnerami.

Agrarada została założona w 1999 roku przez Holendra Johana Kruijthoffa, który już wcześniej był zaangażowany w uprawę ziemniaków w swoim kraju. Jeden z pierwszych pracowników, Arek Brzyski, został w 2004 roku wspólnikiem w firmie. Dzisiaj Agrarada zatrudnia 20 pracowników, a od 2017 roku firma oferuje również sprzedaż online części zamiennych. Od roku 2000 Agrarada sprzedaje maszyny rolnicze na Ukrainę i utrzymuje tam od 2019 roku oddział w Korczowie (obwód lwowski).


Newsletter

Du möchtest keine Neuigkeiten mehr verpassen? Bleibe immer mit uns in Verbindung.

Melde Dich für unseren Newsletter an und bekomme die Neuigkeiten von GRIMME aus erster Hand.