undefined undefined

Vertrieb

Nowa generacja koszy zasypowych GRIMME RH 20 / RH 24 / RH na nowy sezon 2024

Nowa generacja już od dawna cieszących się powodzeniem koszy zasypowych GRIMME RH 20, RH 24 i RH 28, została udoskonalona pod względem przepustowości, ochrony plonu, komfortu i różnorodności wyposażenia, które widoczne są też w nowym wyglądzie maszyn.

Veröffentlicht am 28. Februar 2024 - von Kathrin Fühne

Nowa generacja już od dawna cieszących się powodzeniem koszy zasypowych GRIMME RH 20, RH 24 i RH 28, została udoskonalona pod względem przepustowości, ochrony plonu, komfortu i różnorodności wyposażenia, które widoczne są też w nowym wyglądzie maszyn.

RH 24-70.webp
Zdjęcie: Nowoczesny design koszy zasypowych z okienkami w strefie zasypu oraz łatwo dostępnymi gniazdami przyłączeniowymi i elementami obsługi.

Ulepszony przenośnik podłogowy

W nowych koszach zasypowych prędkość przenośnika podłogowego można ustawiać w zakresie od 0,2 do 6,0 m/min. Znacznie głębsze kieszenie przenośnika podłogowego poprawiają efekt zabierania i umożliwiają szybkie i kompletne opróżnienie zbiornika. Zmodyfikowana funkcja Capacity Control oferuje teraz regulację prędkości przenośnika podłogowego przez ustawienie przepustowości w tonach na godzinę.

Polsterung der Seitenwände.webp
Zdjęcie: Wykładzina w strefie zasypu i na profilach przenośnika podłogowego poprawia ochronę plonu.

Aby zwiększyć wydajność i poprawić przepływ masy plonu, zmniejszono kąt nachylenia przenośnika podłogowego. Strefa zasypu jest teraz szersza o 10 cm, co zwiększa pojemność i ułatwia podjechanie pojazdem do kosza. Jest to dodatkowo wspierane przez wspomaganie manewrowania z sygnalizacją świetlną. Oświetlenie robocze LED zapewnia dobre warunki pracy po zmroku.

Komfortowa obsługa

Kosze zasypowe są obsługiwane w łatwy i intuicyjny sposób za pomocą nowego urządzenia IBX 300 współpracującego z systemem ISOBUS.

IBX-300 mit 15 Meter Kabel
Zdjęcie: Urządzenie obsługowe IBX 300 może być wyposażone w kabel o długości 15 m i wyłącznik awaryjny

Dodatkowo możliwa jest obsługa z terminalem ISOBUS CCI 800. Pracę operatora ułatwiają ponadto różnego rodzaju systemy asystujące. Wszystkie istotne ustawienia, takie jak prędkość wałków, ich rozstaw i kąt nachylenia, są teraz wizualizowane w jeszcze bardziej przyjazny dla użytkownika sposób i można je łatwo odtworzyć.

Nowa funkcja Remain Control rejestruje wysokość warstwy produktu w strefie zasypu kosza. Gdy kosz zasypowy jest ponownie napełniany, plon nie spada bezpośrednio na przenośnik podłogowy, lecz na pozostałość produktu w ustawionej wcześniej ilości. Znacząco poprawia to ochronę plonu.

Zmodyfikowane oczyszczanie z ziemi i frakcjonowanie

Dzięki zmienionej regulacji nożyc, wałki oczyszczające i frakcjonujące można jeszcze lepiej dostosować do panujących warunków pracy. Funkcja VarioClean zapewnia wysoką skuteczność czyszczenia, szczególnie w przypadku ciężkiego i lepkiego produktu. W zespole wałków oczyszczających z ziemi został zainstalowany dodatkowy stopień przejściowy, który rozluźnia przepływ masy plonu. Ponadto wałki przed i za stopniem mogą być ustawione lekko w górę, co wydłuża czas przebywania plonu na wałkach, a tym samym zwiększa czas czyszczenia.

VarioClean
Zdjęcie: VarioClean - wałki oczyszczające można ustawić w szczególnie ciężkich warunkach bardziej, a w lekkich warunkach mniej stromo.

Inną nową funkcją jest to, że wałki spiralne PU w funkcji Turbo-Clean mogą obracać się przeciwbieżnie do kierunku przepływu masy plonu, dzięki czemu większość odsianej ziemi ląduje na taśmach odprowadzania ziemi i na przenośniku podłogowym, a nie na taśmie odprowadzania plonu. Zapobiega to skutecznie nagromadzeniu się ziemi w przechowalni ziemniaków.

Bogata oferta wyposażenia

Kosz RH 28 wyróżnia się wysoką przepustowością dzięki oczyszczaniu na szerokości 2,80 m. Alternatywą o wysokiej wydajności do transportu ziemniaków do przechowalni może być nowy RH 24 w wersji XT. W tej wersji za wałkami czyszczącymi znajduje się duży stół przebierczy, który opcjonalnie można połączyć z optoelektroniczną jednostką sortującą.

Kolejną nowością jest kosz zasypowy RH 24-60 S z wzniesieniem w linii prostej. Maszyna może być wyposażona w nagarniacz cebuli, dodatkową taśmę ekspozycyjną (tzn. taśmę podającą między przenośnikiem podłogowym i zespołami wałków) oraz stalowe wałki gładkie. Jest przystosowana szczególnie do wrażliwych warzyw, jak cebula i marchew.

RH 24-60 S.webp
Zdjęcie: Prostoliniowy kosz wersji S przystosowany do warzyw (np. marchwi).

Newsletter

Du möchtest keine Neuigkeiten mehr verpassen? Bleibe immer mit uns in Verbindung.

Melde Dich für unseren Newsletter an und bekomme die Neuigkeiten von GRIMME aus erster Hand.