undefined undefined

Vertrieb

6-rzędowy zestaw TOPPA 200 i TOPPA 600 Combi.

TOPPA - nowa generacja rozdrabniaczy łęcin GRIMME

Mniejsze zapotrzebowanie na moc, zmodyfikowana obudowa i lepszy efekt zasysania to tylko niektóre z zalet.

Veröffentlicht am 14. März 2024 - von Kathrin Fühne

Seria TOPPA to nowa generacja rozdrabniaczy łęcin w ofercie GRIMME o różnych szerokościach roboczych. Mniejsze zapotrzebowanie na moc, zmodyfikowana obudowa i lepszy efekt zasysania to tylko niektóre z zalet.

Różnorodność wersji
Rozdrabniacze łęcin serii TOPPA są dostępne w wersjach 2-, 4-, 6- i 8-rzędowych, do mocowania z przodu lub z tyłu ciągnika lub w zestawie z przodu i z tyłu. Oferowane przez GRIMME rozdrabniacze łęcin są przystosowane do wszystkich stosowanych w wielu krajach rozstawów rzędów i rozstawów kół uwzględniając różnice w rozdrabnianiu w uprawie redlinowej i zagonowej.

1-©GRIMME_Die TOPPA-Varianten im Überblick.webp
Zdjęcie: Nowa generacja rozdrabniaczy łęcin w pięciu wersjach z możliwością stosowania pojedynczo lub w kombinacji.

2 - i 4-rzędowy w pojedynkę
TOPPA 200 i TOPPA 400 to 2- i 4-rzędowe rozdrabniacze łęcin przystosowane do mocowania zarówno z przodu, jak i z tyłu ciągnika.
Zmodyfikowana pozycja przekładni pozwoliła na znaczne zmniejszenie kąta wału przegubowego w stosunku do ciągnika. Zmniejsza to znacznie zużycie wałów przegubowych, szczególnie podczas podnoszenia rozdrabniacza łęcin na uwrociach.

©GRIMME_Das schwenkbare Getriebe am TOPPA 400 ermöglicht einen flachen Gelenkwellenwinkel beim Front- und Heckanbau.webp
Zdjęcie: W rozdrabniaczu TOPPA 400 kąt przekładni można dopasować. Zwiększa to znacznie żywotność wału przegubowego.

Kolejną nowością jest to, że 4-rzędowa maszyna o rozstawie rzędów 90 cm jest teraz wyposażona w ciągły wał bijakowy i dlatego nie wymaga łożyska środkowego. Duże klapy na całej szerokości obudowy ułatwiają czyszczenie i wymianę bijaków.

6 i 8 rzędów w zestawie z przodu i z tyłu ciągnika
6-rzędowy zestaw z przodu i z tyłu ciągnika składa się z rozdrabniacza TOPPA 200 zamocowanego z przodu i rozdrabniacza TOPPA 600 Combi z tyłu ciągnika. TOPPA 600 Combi jest wyposażony w funkcję hydraulicznego rozkładania, co umożliwia pracę w dwóch rzędach po każdej stronie ciągnika. Do transportu maszyna jest składana hydraulicznie do 3 m szerokości transportowej.

2-©GRIMME_TOPPA 200 und TOPPA 600 Combi in Arbeitsposition(1).webp
Zdjęcie: 6-rzędowy zestaw TOPPA 200 i TOPPA 600 Combi.

W zestawie 8-rzędowym rozdrabniacz TOPPA 400 jest zamocowany z przodu ciągnika w kombinacji z TOPPA 800 Combi za ciągnikiem. Również w tym zestawie rozdrabniacz jest hydraulicznie rozkładany, aby rozdrabniać po dwa rzędy z każdej strony ciągnika. Rozdrabniacz TOPPA 400 z rozstawem rządów wynoszącym 75 cm osiąga szerokość transportową 3,29 m.

Zarówno w rozdrabniaczu TOPPA 600 Combi, jak i w TOPPA 800 Combi obie sekcje maszyny mogą być sterowane oddzielnie przez zawory sterujące lub opcjonalnie przez ISOBUS obsługujący AUX-N. W połączeniu z seryjnymi wałami przegubowymi szerokokątnymi umożliwia to niezależne podniesienie danej sekcji maszyny podczas pracy na klinie. Obie obudowy są zawieszone wahadłowo, co przekłada się na optymalne kopiowanie podłoża. Opcjonalnie jest dostępna funkcja przesuwu bocznego sterowana ręcznie lub, w wersji najbardziej rozbudowanej, z w pełni zautomatyzowanym dopasowaniem do redliny. Jest to ważne w przypadku, gdy liczba rzędów sadzarki odbiega od ilości rzędów rozdrabniacza łęcin.

17-©GRIMME_TOPPA 200 und TOPPA 600 Combi abgestellt im eingeklappten Zustand (1).webp
Zdjęcie: Wszystkie trzy składane modele TOPPA są wyposażone w stopy podporowe umożliwiające odstawienie złożonej maszyny.

8 rzędów z jedną maszyną
Rozdrabniacz łęcin TOPPA 800 to 8-rzędowa maszyna GRIMME sprzęgana z tyłu ciągnika, składana hydraulicznie do szerokości transportowej wynoszącej 3 m. Maszyna sprawdzi się szczególnie dobrze na plantacjach z sadzeniem 8-rzędowym oraz we współpracy z ciągnikami bez TUZ-u przedniego.

13-©GRIMME_TOPPA 800 in Arbeitsposition.webp
Zdjęcie: TOPPA 800 z kołem ugniatającym RidgeRunner w pozycji roboczej.

Precyzja w każdym calu
W serii TOPPA maszyny są wyposażone w typowe bijaki GRIMME, które dopasowane do kształtu redliny zapewniają r ównomierne i czyste ścięcie łęcin. Zoptymalizowany układ bijaków wpisuje się w panujący trend na coraz większe redliny. Poza innymi rodzajami bijaków, optymalne rozdrobnienie łęcin umożliwia zastosowanie przeciwostrzy. Są one całkowicie zamknięte i w przypadku zużycia bijaków można je przesunąć bliżej wału roboczego, by zapewnić zachowanie jakości pracy. W kombinacji z nowymi, przedłużonymi blachami kierującymi, łęciny są znacznie lepiej odkładane między redlinami. Ma to zalety w przypadku przeprowadzenia w kolejnym kroku desykacji chemicznej, gdyż zapewnia to dobre pokrycie pędów.

©GRIMME_PE-Auskleidung_Gehäuse.webp
Zdjęcie: Okładzina PE wewnętrznej strony obudowy chroni przed przyklejaniem się ziemi, zużyciem i kamieniami. Przeciwostrza można regulować w podłużnych otworach nastawczych.

RidgeRunner chronią przed zielenieniem bulw
Dla każdego rzędu można zamontować ułożyskowane z dwóch stron koła dogniatające RidgeRunner, które po ścięciu łęcin zagęszczają wierzchołek redliny. Pojedyncze zawieszenie pozwala na optymalnie dostosowanie do każdego rzędu. Nieznaczne ciśnienie w kołach celowo wywołuje toczenie się kół, by zamknąć pęknięcia redliny. Chroni to bulwy przed bezpośrednim nasłonecznieniem, co przekłada się na zmniejszenie ilości zielonych bulw w redlinie. Jednocześnie toczenie się kół ma efekt samoczyszczenia.

36-©GRIMME_RidgeRunner Dammdruckräder am TOPPA 400.webp
Zdjęcie: Nacisk kół RidgeRunner można dostosować oddzielnie dla każdego rzędu za pomocą sprężyny w stopniach od 5 kg do 25 kg.

Optymalna wysokość robocza
Wysokość robocza rozdrabniacza łęcin jest regulowana hydraulicznie z TUZ ciągnika oraz przez koła podporowe o wielkości 175 R14. Wysokość kół podporowych jest regulowana mechanicznie przez wrzeciono lub hydraulicznie z kabiny. Ustawioną wysokość roboczą można wygodnie sprawdzić na podziałce.

Wózek nośny do transportu TOPPA 400
Do transportu drogowego 4-rzędowych rozdrabniaczy łęcin z szerokością zewnętrzną poniżej 3 metrów powstał nowy wózek nośny. TOPPA 400 jest wyposażony w tym celu w dodatkowy trzypunktowy zaczep z lewej strony w kierunku jazdy. Pozwala to w kilka minut przygotować maszynę do transportu bez ograniczeń w prędkości jazdy.

15-©GRIMME_TOPPA 400 mit Längstrageeinrichtung (1).webp
Zdjęcie: W odróżnieniu od tradycyjnych systemów nie jest potrzebny dyszel, czy uciążliwe ustawianie kół podporowych.


Newsletter

Du möchtest keine Neuigkeiten mehr verpassen? Bleibe immer mit uns in Verbindung.

Melde Dich für unseren Newsletter an und bekomme die Neuigkeiten von GRIMME aus erster Hand.