De NAVO 140 is een éénrijige klembandrooier voor wortelen, pastinaken en andere groentesoorten
Veröffentlicht am 23. September 2025 - von Christina Klöcker
De GRIMME Landmaschinefabrik uit Damme breidt haar productprogramma op het gebied van groenteoogsttechniek uit met een getrokken klembandrooier.
De NAVO 140 is een éénrijige klembandrooier voor wortelen, pastinaken en andere groentesoorten, uitgerust met een 4-tons bunker en voor het eerst met ISOBUS-bediening.
De GRIMME NAVO 140 kan worden uitgerust met een klembandopname (zie afbeelding) of een zeefbandopname.
Snelwisselsysteem “ModuChange” voor snel wisselen van de opname
Tot in de herfst kan de wortel voorzichtig geoogst worden met een klemband, maar in de winter vraagt het zwakke loof een zeefbandopname. Met “ModuChange” is een snelle en eenvoudige wisseling van de opname-unit van de klembandopname naar de zeefbandopname of omgekeerd mogelijk, door slechts één persoon. De machine kan binnen 30 minuten aan verschillende omstandigheden aangepast worden. De ombouw is mogelijk met standaard landbouwvoorladers of voorhanden machines, dankzij gedefinieerde opvanghaken met tegenhangers en geïntegreerde transporthaken.
Gemakkelijk wisselen van de opname-unit dankzij de eenvoudige hydraulische en elektronische verbinding met een standaard heftruck.
Overzichtelijk en eenvoudig te bedienen
De bediening van de NAVO 140 is comfortabel en gaat standaard via ISOBUS. Daarbij biedt de GRIMME Digital Interface (GDI) de chauffeur een ideaal overzicht over de machineparameters. Beide opnamevarianten zijn met een eigen display volledig in de bediening geïntegreerd. Afhankelijk van de opname-unit worden de desbetreffende symbolen automatisch weergegeven. Bovendien kan de machine worden uitgerust met het GRIMME-videosysteem, zodat belangrijke functies zoals de invoer, de messenunit of de bunker betrouwbaar vanuit de cabine kunnen worden bewaakt en aangepast.
Intuïtieve bediening via de ISOBUS-bedieningsterminal CCI 800 (rechts) en betrouwbare bewaking via het GRIMME-videosysteem (links).
Weiteres aus der GRIMME Welt
Zur Saison 2026 bietet GRIMME das originale MultiSep- Walzentrenngerät für die Schüttbunker der RH 24 -Serie an.
Der VARITRON ist mehr als nur ein Selbstfahrer: Er ist der Spezialist für die leistungsstarke und schonende Ernte bei höchster Qualität!
Die Niederlassung verfügt über eine Ausstellungshalle sowie ein umfangreiches Lager für GRIMME Original-Teile und Maschinen.
Investitionen im Niedersachsenpark werden fortgesetzt.
Melde Dich für unseren Newsletter an und bekomme die Neuigkeiten von GRIMME aus erster Hand.