De nieuwe VARITRON 470 XL met grotere bunker.

VARITRON 470 XL - Vierrijige oogsttechniek in een nieuwe dimensie

GRIMME presenteert op de AGRITECHNICA 2025 de intussen vierde generatie van de VARITRON 470.

Veröffentlicht am 23. September 2025 - von Christina Klöcker

GRIMME presenteert op de AGRITECHNICA 2025 de intussen vierde generatie van de VARITRON 470. De grote verscheidenheid aan uitvoeringen heeft er aanzienlijk toe bijgedragen dat de machine nu een van de meest gekochte vierrijige zelfrijdende machines ter wereld is voor de oogst van aardappelen, uien en wortelen. Bij de meest recente doorontwikkeling zijn talrijke klantwensen omgezet. De gepatenteerde NonstopBunker is er nu ook als XL-variant. Deze beschikt over een bunkerinhoud van 13 m³ Afhankelijk van het product, kaliber en additieven komt dit overeen met maximaal 11 ton. De nieuw ontwikkelde bunker is daarmee een van de grootste bunkers in de klasse van 4-rijige zelfrijdende machines met rollenreinigers en wielonderstel.

Met een overlaadwijdte van 3,15 m en een maximale laadhoogte van 4,60 m vormen grote afvoervoertuigen geen probleem. Het gepatenteerde bunkerconcept met een terugdraaiende bunkerachterwand maakt snel, zeer productvriendelijk lossen zonder onderbreking mogelijk. Tegelijkertijd zorgt het perfecte terugdraaien van de bunkerbodem ervoor dat het bunkervolume tijdens het bijvullen op elk gewenst moment volledig benut kan worden.

Klanten die direct tijdens de oogst hoogwaardige waar in kisten willen vullen, stellen hoge eisen aan een gelijkmatige kistvulling en maximale productbescherming. Om aan deze verwachtingen te voldoen, is een nieuwe ConstantFlow-bunker (met een capaciteit van ca. 5 ton en een overlaadelevator) ontwikkeld, die tevens met een leestafel kan worden gecombineerd. Het concept is vergelijkbaar met de beproefde VARITRON 220 TERRA TRAC.

Telers van aardappelen, uien en wortelen op zware grond vertrouwen al meer dan 20 jaar op de MultiSepreiniger. Bij de nieuwe VARITRON 470 is het hydraulische aandrijfvermogen van de MultiSep met nog eens 25% verhoogd en zijn de instelmogelijkheden verder verfijnd om te voldoen aan de toegenomen eisen op het gebied van reinigingscapaciteit en aanpassingsvermogen.

Voor extreem kleverige grond zijn er extra opties die de bedrijfszekerheid en scheidingscapaciteit verbeteren. Voorbeelden hiervan zijn nieuwe rollen met effectievere lippen voor de axiaalrollenreiniger.

De machine, die is uitgerust met een Mercedes-Benz (MTU) motor met 340 kW/460 pk, overtuigt niet alleen door zijn prestaties, maar ook door het verbeterde comfort voor de bestuurder. Vermeldenswaard zijn de nieuwe X11-cabine met CCI 1200-bedieningsterminal en het SmartView-videosysteem.

VARITRON 470 XL-large file©GRIMME.webp
De nieuwe VARITRON 470 XL met grotere bunker.

Weiteres aus der GRIMME Welt

product
Company

PotatoEurope und SugarBeet Expo 2026

Grundstein für die PotatoEurope und SugarBeet Expo 2026 gelegt - Legeevents in Gestorf.

product
Company

GRIMME richtet Vertrieb mit spezialisierten Centern neu aus

GRIMME Center starten in Deutschland.

product
Company

Franz Grimme feiert 80 Geburtstag – Ein Unternehmer mit Leidenschaft und Pioniergeist

Der Vorsitzende des Aufsichtsrates der GRIMME Holding SE, Franz Grimme, feiert am 3. März 2026 seinen 80. Geburtstag.

product
Product

GRIMME MultiSep- Walzentrenngerät für Schüttbunker

Zur Saison 2026 bietet GRIMME das originale MultiSep- Walzentrenngerät für die Schüttbunker der RH 24 -Serie an.

Alle anzeigen

Du möchtest keine Neuigkeiten mehr verpassen? Bleibe immer mit uns in Verbindung.

Melde Dich für unseren Newsletter an und bekomme die Neuigkeiten von GRIMME aus erster Hand.

Deine Email Adresse